Jak sprzedawać na Amazon?

amazon

Myślisz o sprzedaży na Amazon jako niezależny sprzedawca? Nawet jeśli nigdy wcześniej nie sprzedawałeś niczego online, proces jest prosty. Korzyści płynące ze sprzedaży na Amazon są znaczące. Jest to jeden z największych rynków internetowych na świecie, z ponad 310 milionami klientów. Z tak wielu potencjalnych kupujących i bez kosztów wstępnych lub ryzyka, to stanowi doskonałą okazję dla nowych sprzedawców, aby uzyskać swoje produkty przed dużą publicznością.

Co oznacza sprzedaż na Amazon?

Jako sprzedawca Amazon, tworzysz „storefront” dla swoich produktów. Możesz utworzyć i zarządzać swoim sklepem, lub możesz zdecydować się na wystawienie swoich produktów na „private label”. Private Label Storefront jest tworzony przez Amazon, aby pomóc sprzedawcom w szybszym i łatwiejszym wystawianiu swoich produktów. Możesz również utworzyć witrynę hostowaną przez Shopify, Bigcommerce, Ecwid lub innych dostawców zewnętrznych. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, proces i korzyści są w zasadzie takie same. Amazon storefront pozwala na ustawienie cen, kontrolowanie zapasów i zarządzanie listami produktów. Możesz użyć swojego sklepu do tworzenia marki, budowania reputacji i generowania większej sprzedaży. Możesz również użyć swojego sklepu do przyjmowania płatności, śledzenia sprzedaży i oferowania obsługi klienta poprzez odpowiadanie na pytania i wątpliwości. Więcej o sprzedaży na Amazon, przeczytasz na https://sempai.pl/blog/zacznij-sprzedawac-na-amazonie-poradnik-dla-poczatkujacych/.

Jak zarejestrować się, aby sprzedawać na Amazon

Aby rozpocząć sprzedaż na Amazon, musisz zarejestrować się jako sprzedawca. Podczas rejestracji łączysz swoje konto bankowe i kartę kredytową ze swoim kontem, dzięki czemu możesz zacząć prowadzić sprzedaż. Możesz również ustawić swoją metodę płatności jako opcję „re-bill”, aby Amazon automatycznie pobierał od Ciebie pieniądze każdego miesiąca za sprzedaż produktów, które zostały wymienione. Aby się zarejestrować, przejdź do strony głównej Amazon Seller Central, kliknij „Zostań sprzedawcą”, a następnie „Rozpocznij sprzedaż”. Następnie zostaniesz poprowadzony przez resztę procesu, który obejmuje ustawienie listy i informacji o płatności. Należy również dokładnie przeczytać Umowę Sprzedawcy Amazon, aby być świadomym wszystkich zasad i obowiązków bycia sprzedawcą Amazon.